Muzea

Národní muzeum

Jedná se o "standardní" kulturní aktrakci v Budapešti a seznámíte se v něm především s dějinami Uherska a také Maďarů. Pokud nejste zrovna fandy muzeí, užijte si aspoň procházku po Muzeum Kőrút. Tato třída připomíná díky své šířce a velikým stavbám pařížský bulvár. Vede mimo jiné i do Treffortova parku, kde se nachází budovy, které tvořily původní budapešťskou univerzitu. Dnes všechny tyto domy patří Filozofické fakultě. Necháte-li za sebou vchody do muzea i do Filozofické fakulty Univerzity Lóránda, dojdete ke známému hotelu Astória, který stojí na rohu třídy Muzeum kőrút a Rákoczi út.

Synagoga a židovské muzeum

Při toulkách Peští rozhodně nezapomeňte na synagogu, která se nachází v ulici Dohány, kousek od Deák Ferenc tér. Tato monumentální stavba je největší synagogou v Evropě zároveň také druhou největší synagogou na světě. Vznikala v letech 1854-1859 podle plánů architekta Ludwiga Foerstera. V synagoze, která je rovněž hlavním sídlem maďarské Židovské obce, je místo pro téměř 3000 věřících. Pokud se ji rozhodnete navštívit, obdržíte také vstupenku do židovského muzea, jež se nachází poblíž.

Doporučuji:

Poznávací zájezdy

Notice: Constant txpinterface already defined in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/index.php on line 61

Fatal error: Cannot redeclare xmail() (previously declared in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/textpattern/lib/txplib_misc.php:1) in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/textpattern/lib/txplib_misc.php on line 1