Nákupy v Budapešti

Co by to bylo za výlet bez nákupu suvenýrů a dárků pro blízké! Jestli si v nákupech libujete, Budapešť Vás nadchne. A pokud koupi dárkových předmětů berete jen jako nutné zlo, ani tehdy si nemusíte zoufat. V metropoli jsou totiž místa, kde všechny dárky seženete během chvilky!

Velký výběr jídla, salámů a vín je na Centrální tržnici na náměstí Fövám tér číslo 1. Budova tržnice vypadá na první pohled jako nádraží, ale nenechte se zmýlit. Patří mezi nejoblíbenější nákupní centra a výběr je tu opravdu velký. Otevřeno mají od 6 do 18 hod. V sobotu zde můžete nakupovat do 14 hod. a v neděli je zavřeno.

Centrální tržnice je však mezi turisty známá, a tak je často přelidněná. Pokud raději objevujete méně známá turistická zákoutí, vydejte se do tržnice na Rákoczi tér. Její budova není tak reprezentativní a vzhledem k tomu, že v současné době probíhá výstavba nové trasy metra, nenachází se v příliš pěkném prostředí. Pokud Vám však jde čistě o nákup vína, uzenin, sýrů, ovoce či zeleniny, bude tato tržnice pro Vás jako dělaná. Jestliže se ale kromě jídla rádi poohlédnete i po jiných výrobcích, jako jsou kabelky, bižuterie či dřevěné hračky, rozhodně si nenechte ujít výše zmíněnou Centrální tržnici.

Za vínem a dobrým jídlem se můžete vydat i do obyčejného malého supermarketu. Obvykle mají velký výběr a ceny jsou podobné těm českým, přičemž vína seženete často i levněji.

Máte-li rádi starožitnosti nebo jen rádi nakupujete různé cetky, vydejte se do ulice Falk Miksa, kde je k dispozici jeden obchod se starožitnostmi vedle druhého. Pozor! O víkendu zde mají zavřeno. Nákupy si tedy naplánujte pouze v pracovní dny.

Zatímco pravým rájem pro milovníky suvenýrů a prodavače těchto produktů je Váci útca, nakupování neposkvrněné davem turistů slibuje trh použitého zboží Ecseri. Dostanete se na něj ze stanice modrého metra M3 Határ út.

Jestliže Vám ale učaroval "Báječný svět shopaholiků", asi budete chtít navštívit nějaké to obchodní centrum. I těch má Budapešť dost! Najdete jej v centru WestEnd u Nyugati Pályaudvar nebo v obdobné instituci jménem Arena Plaza, která leží nedaleko Keleti Pályaudvar.

Ženy a dívky jistě zaujmou nevšední šperky, které Maďaři vyrábí opravdu dobře. Ověřit si to můžete například v obchůdku Insitu sídlícím ve dvoře domu na Muzeum krt. 7. Tam kromě zajímavé bižuterie najdete například i nápaditou módu či drobné bytové doplňky.

Pokud si chcete z Budapešti něco odvézt, nemusíte se jen honit po nákupech. Pozorný návštěvník si ty pravé suvenýry určitě najde i jinde. Zkrátka, pozorujte okolí a cestou si nezapomeňte koupit nějakou tu lahvinku Tokaje v supermarketu, případně koláček s mákem na posilněnou.

Doporučuji:

Poznávací zájezdy

Notice: Constant txpinterface already defined in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/index.php on line 61

Fatal error: Cannot redeclare xmail() (previously declared in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/textpattern/lib/txplib_misc.php:1) in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/textpattern/lib/txplib_misc.php on line 1