Letecky do Budapešti

Jak vybrat letenku?

Pokud Vám neučaruje dobrodružství na železnici a preferujete komfort, můžete si pro cestu zvolit třeba letadlo. Levně sem létá např. Click4Sky. V její akční nabídce vyjde jednu dospělou osobu let tam (z Prahy) a zpět zhruba na 3000 Kč. Z nízkorozpočtových společností létá do Budapešti také SmartWings. Větší luxus si můžete dopřát třeba s Lufthansou nebo s ČSA. Tím však své peněžence ulehčíte až o osm tisíc. Letenky online lze zakoupit buď na stránkách jednotlivých společností, nebo na serveru kralovna.cz.

O letišti

Maďarsko má celkem pět mezinárodních letišť. Největší z nich se nachází v hlavním městě a jmenuje se Budapest Ferihegy. Jeho mezinárodní kód je BUD. Na internetových stránkách letiště najdete mapu terminálů, přehled tamějších restaurací a obchodů i příletovou a odletovou tabulku. K dispozici je samozřejmě také anglická verze (http://www.bud.hu/english). Ferihegy (maďarsky Ferihegyi Nemzetközi Repülőtér) má dvě vzletové a přistávací dráhy a poprvé bylo otevřeno roku 1950. Fungují zde dva terminály a pro cestující v rámci Shengenského prostoru je vyhrazen terminál 2A.

Cesta do města

Z letiště se do města dostanete vlakem. Cesta trvá zhruba půl hodiny a zaplatíte za ni 300 forintů. Rozhodnete-li se pro autobus, k dispozici Vám budou linky číslo 200 nebo 93. Tyto autobusy Vás dovezou na stanici metra Köbánya-Kispest (modrá linka, číslo 3). Metrem se snadno dostanete do centra na zastávku Deák Ferenc Tér, která je přestupní stanicí všech tří linek. Cestu z letiště také můžete absolvovat minibusem nebo taxi.

Kam dál?

Přečtěte si o dalších způsobech dopravy do Budapešti:

Mohly by Vás zajímat také:

Doporučuji:

Poznávací zájezdy

Notice: Constant txpinterface already defined in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/index.php on line 61

Fatal error: Cannot redeclare xmail() (previously declared in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/textpattern/lib/txplib_misc.php:1) in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/textpattern/lib/txplib_misc.php on line 1