Autobusem do Budapešti

Obzvlášť studenti ocení možnost cestovat do Budapešti autobusem. Nabídka společnosti Studentagency je jedna z nejvýhodnějších. Vyrazit s nimi můžete buď v 6:30 nebo v 16:00 a cesta potrvá 7 a půl hodiny. Žlutý expres společnosti Studentagency zastavuje také v Brně, v Bratislavě a v Győru. Lístek můžete zakoupit buď v prodejních místech, která naleznete u zastávek v Praze na Florenci, v Brně u hotelu Grand či v Bratislavě. Využít můžete i internetové stránky http://www.zluty.cz/online/Booking. Narozdíl od železničních jízdenek, lístky na Žlutý expres můžete koupit i v den odjezdu.

Obdobou Studentagency je maďarská společnost Orangeways, která jezdí rovněž z Florence denně v 7:30 a v 15:30. Cena zpátečního lístku je 8670HUF, což je zhruba stejně jako 850Kč, které dá jedna dospělá osoba za zpáteční jízdenku Studentagency. Z Prahy Florence odjíždí autobus přímo do Budapešti. Např. Autobus vyjíždějící v 8:30 z autobusového nádraží Florenc jede přes Brno (autobusové nádraží Zvonařka), Lanžhot, Kúty, Bratislavu, Rajko a Györ a do Budapešti přijede v 17:00 hod. na autobusové nádraží Népliget.

V Budapešti staví i dálkové linky do Sofie (např. Katev Travel & Commercial spol. s r.o). Všechny jízdenky můžete tři dny před odjezdem zakoupit na https://www.amsbus.cz/ nebo na www.eurotours.com.

Autobusy vyjíždějící odpoledne přijíždějí do Budapešti až pozdě v noci, což není právě ta nejpraktičtější doba pro hledání ubytování a orientaci ve městě. Pokud však dorazíte do čtvrt na dvanáct máte ještě šanci stihnout posledí metro, které ze stanice Népliget míří do centra, to totiž odjíží deset minut před půl dvanáctou. Na Népliget jezdí modrá linka (číslo 3), jež vás sveze do centra Pešti, nastoupíte-li do ní ve směru Újpest - Központ. Přijedete-li později, můžete využít noční autobusové linky 909, 914, 937 a 950. Abyste se vyhnuli nočnímu shánění ubytování, můžete si ho prostřednictvím našich stránek vybrat a zamluvit dopředu

Kam dál?

Přečtěte si o dalších způsobech dopravy do Budapešti:

Mohlo by vás zajímat také:

Doporučuji:

Poznávací zájezdy

Notice: Constant txpinterface already defined in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/index.php on line 61

Fatal error: Cannot redeclare xmail() (previously declared in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/textpattern/lib/txplib_misc.php:1) in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/textpattern/lib/txplib_misc.php on line 1