Autem do Budapešti

Pokud Vás více než vzdušný prostor či železniční dobrodružství láká možnost organizovat si svou cestu samostatně, pak raději sedněte za volant automobilu. Cestu si tak budete moci kdekoliv a kdykoliv zpestřit zastávkou. Nejkratší cesta po silnicích vede z Prahy do Budapešti přes Brno, Bratislavu, Győr a Tatabányu. Za bezmála pět hodin ujedete 528 km. Pokud byste místo Bratislavy navštívili raději Vídeň, trasa by se o 7 km prodloužila a vedla by z Prahy přes Jihlavu a Znojmo. Přesto, že je první zmiňovaná trasa jen o několik kilometrů kratší, díky dálnicím Vám cestování zabere o hodinu méně.

Dálniční známky

Cestou využijete celkem tři dálniční známky. Kromě české a maďarské také upotřebíte známku slovenskou či rakouskou. Záleží hlavně na tom, přes který stát se rozhodnete jet. Slovenská jednodenní známka Vás vyjde na 8,60 € pro vozidlo do dvanácti tun. Ceny dalších známek najdete na http://www.inzerce-auto.cz/clanky/slovenske-dalnicni-znamky-2009-ceny.)

V Rakousku zaplatíte za desetidenní známku 7,70 €. Na menší časový úsek bohužel nelze dálniční známku opatřit.

V Maďarsku Vás cestování po dálnici přijde na 1170 nebo na 1530HUF (vyšší cenu zaplatíte od začátku května do konce září). Další informace o cenách maďarských dálničních známek najdete na stránkách Ústředního automotoklubu (http://www.uamk.cz/cs/index.php?option=com_content&view=article&id=200&Itemid=219), případně na stránkách (http://www.m6-duna.hu/m6-szolgltatsok/m6-matrica-rak/5.htm&sprache=en), kde je k dispozici i jejich anglická verze.

Kam dál?

Přečtěte si o dalších způsobech dopravy do Budapešti:

Mohly by Vás zajímat také:

Doporučuji:

Poznávací zájezdy

Notice: Constant txpinterface already defined in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/index.php on line 61

Fatal error: Cannot redeclare xmail() (previously declared in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/textpattern/lib/txplib_misc.php:1) in /home/zakpre/public_html/budapest-pruvodce.cz/textpattern/lib/txplib_misc.php on line 1